^Нагору

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

На сайте nachodki.ru можно купить фонари
Вівторок, 19 квітня 2016 06:56

Психологічна допомога дітям, котрі переживають горе

Автор 

Психолог Олена Боговарова поділилася зі студентами методикою допомоги дітям, які переживають горе

Чотирнадцятого квітня психолого-медико-педагогічною службою Переяслав-Хмельницького педагогічного університету імені Григорія Сковороди для студентів, викладачів, психологів міста та волонтерів було організовано семінар «Психологічна допомога дітям, котрі переживають горе». Семінар проводила практикуючий психолог-консультант, психотерапевт, член Української спілки психотерапевтів Олена Боговарова

Метою даного семінару є формування уявлення про наслідки для людини перенесеної втрати  і вивчення спеціальних прийомів і технік, що застосовуються в роботі з психотравмою. 

За словами Олени Боговарової

– Найбільш трагічні для людини події її життя пов’язані із втратою близьких людей. Смерть сприймається деколи як абстрактний факт. Ми ніби знаємо, що вона повинна прийти, але не приймаємо її. Щоб змиритися з втратою близької, рідної людини для багатьох необхідно не лише час, але й дружня, родинна підтримка, а також кваліфікована допомога фахівця.

Існує ряд теорій, що пояснюють, чому люди переживають такі сильні емоції після тяжкої втрати. Психодинамічна модель, розроблена на основі праць 3ігмунда Фройда та його послідовників, є однією з найвпливовіших у поясненні наслідків тяжкої втрати. Відповідно до даної моделі, формування перших і найбільш важливих взаємин відбувається в перші роки життя, коли виникає прихильність до людей, які забезпечують догляд та турботу, найчастіше до батьків. Пізніше людина витрачає свою емоційну і фізичну енергію на спроби знайти ще когось, хто може його зрозуміти, дати те, чого йому не вистачало в дитинстві, встановити близькі стосунки. Тому коли вмирає хтось близький, людина відчуває себе знедоленою. В емоційному сенсі він відчуває, що як би «відрізали» частину її самої. 

Олена Іванівна розповіла про методику, яку можна застосовувати, щоб допомогти людям, які переживають горе. Також дала відповіді на численні запитання учасників семінару. 

Даний семінар був надзвичайно інформативним і цікавим. Він пройшов у формі діалогу, у теплій затишній атмосфері. Учасники заходу отримали багато корисної інформації, яку зможуть застосовувати у майбутній діяльності. На завершення семінару кандидат психологічних наук, професор Галина Хомич запросила учасників до участі у наступних заходах у рамках кризового консультування діяльності Центру психолого-медико-педагогічної служби вишу. 

Ольга Науменко

фахівець редакційно-видавничого відділу університету 

Натискайте "Детальніше", щоб переглянути фотозвіт

 

Читати 460 разів