Вівторок, 12 квітня 2016 09:27

Всеукраїнський методологічний семінар-практикум

ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»

Педагогічний факультет

Кафедра практичної психології

29 березня 2016 року в Переяслав-Хмельницькому державному педагогічному університеті імені Григорія Сковороди було проведено І Всеукраїнський методологічний семінар-практикум «ПСИХОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА ОСОБИСТОСТІ В ЕКСТРЕМАЛЬНИХ ОБСТАВИНАХ ТА КРИЗОВИХ УМОВАХ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ». Роботу було зорганізовано Центром кризового консультування та психотерапії ПМПС при Університеті та Українським науково-методичним центром практичної психології і соціальної роботи, спільно з лабораторією педагогічних технологій початкової освіти та Переяслав-Хмельницькою міською радою. До організації семінару та активної участи долучився професорсько-викладацький склад кафедр психології, практичної психології, валеології та медико-біологічних дисциплін.

Зацікавлених виявилося понад 100 фахівців!!!, серед яких практичні психологи й соціальні педагоги закладів міста і району, співробітники й координатори Центру кризового консультування, викладачі й студенти Вузу, психологи-консультанти.

Пленарна частина виявилася «барвистою» у виступах:

- директор Українського НМЦ практичної психології і соціальної роботи, д.психол.н., професор Віталій Панок окреслив перспективи розвитку психологічної служби через призму викликів, з якими зіткнулися практичні психологи в Україні. Він зауважив, що основним в роботі з травмованим клієнтом є врахування його індивідуальності, оскільки кожен реагує на травматичну подію по своєму, а отже і способи подолання наслідків такої події не можуть бути універсальними для всіх;

- завідувач кафедри неврології, психіатрії та рефлексотерапії Київського медичного університету, д.мед.н., професор Михайло Матяш закцентував увагу учасників на необхідності відпрацювання національної практики надання психологічної допомоги постраждалим від збройного конфлікту на сході України;

- заступник мера міста з гуманітарних питань, Валентина Губенко, подякувала психологічній службі за своєчасні й висококваліфіковані послуги щодо супроводу дітей та сімей, які переїхали на тимчасове чи постійне проживання до Переяслава;

Вітальну адресу озвучили проректор з наукової роботи, к.філос.н., доцент Сергій Рик, завідувач кафедри психології к.психол.н., професор Галина Хомич, завідувач кафедри практичної психології д.психол.н., професор Таїсія Ткачук.

Опісля пленарного засідання, яке зібрало практично всю психологічну спільноту Переяславщини, було проведено дві практичні сесії, під час яких учасники мали можливість опанувати певні техніки супроводу і допомоги у випадках психологічного травмування та подолання його наслідків.

Зокрема, під час секції «Застосування допоміжного інструментарію в роботі з травмою», під керівництвом наукового співробітника Українського НМЦ практичної психології і соціальної роботи Юрія Луценка, учасники за допомогою елементів психодрами змоделювали ситуацію, коли травматична подія руйнує якусь ділянку в житті людини, познайомилися із технологією застосування асоціативних карт в роботі психолога. Особливим для сприймання учасників секції виявився матеріал, пов’язаний з концепцією 6-ти каналів комунікації і 6-ти ресурсів для подолання наслідків травми, розробленою професорами Мулі Лаадом і Міккі Дороном.

На інших майстер-класах учасників знайомили із застосуванням пісочної юнгіанської терапії та метафоричних асоціативних зображень (Тетяна Кузьменко), основами психокорекції депресивних станів (Артем Хмілевський), використанням анімаційних технік у роботі дитячого психолога з травмою (Юлія Мироненко).

Особлива вдячність за проведення заходу профспілковому комітетові Переяслав-Хмельницького університету, декану Педагогічного факультету Наталії Ігнатенко, декану факультету Педагогіки і психології Ліані Яценко, професорсько-викладацькому складові кафедри психології та кафедри практичної психології, співробітникам Центру кризового консультування та психотерапії ПМПС.

Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю з Українським НМЦ практичної психології та соціальної роботи, кафедрами, кризовим Центром.