Середа, 18 листопада 2015 11:49

День писемності на ПФ

До Дня української писемності та мови

на педагогічному факультеті

День української писемності та мови – свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем – це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила й Мефодія. Свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови».

На педагогічному факультеті проводилися заходи, присвячені Дню української писемності та мови. З метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови як духовного потенціалу нації, виховання мовної культури, студенти першого курсу написали диктант, продемонструвавши єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово. А також студенти педагогічного факультету написали твір на тему: «Т.Г.Шевченко, сучасність, Україна». Оскільки саме Тарас Григорович є основоположником сучасної української літературної мови, саме він вивів мову на рівень високорозвинених європейських мов, відкрив для неї необмежені перспективи розвитку. Також було проведено інформаційну годину «Етапи становлення української писемності».

У процесі проведення заходів студенти мали змогу перевірити свої знання з української мови та дізнатися багато нового про становлення української писемності.