Четвер, 19 травня 2016 11:52

УЧАСТЬ СТУДЕНТІВ-ПРАКТИЧНИХ ПСИХОЛОГІВ У ІІ ЕТАПІ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СТУДЕНТСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ

УЧАСТЬ СТУДЕНТІВ-ПРАКТИЧНИХ ПСИХОЛОГІВ

У ІІ ЕТАПІ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СТУДЕНТСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ

ЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ

«ТЕОРЕТИЧНА ТА ПРИКЛАДНА ПСИХОЛОГІЯ»

Важливою подією в навчально-науковому житті практичних психологів стала щорічна студентська олімпіада з психології. І етап олімпіади проводиться в стінах рідної Альма-матер, а учасниками стають всі бажаючі, які здобувають відповідну спеціальність. За результатами першого етапу переможець удостоюється честі представляти наш університет на Всеукраїнському рівні. Оскільки на сьогодні в університеті функціонують дві кафедри психологічного спрямування: кафедра психології та кафедра практичної психології, ВУЗ вже традиційно делегує 2 найкращих студентів-психологів.

Цьогоріч ІІ етап Всеукраїнської студентської Олімпіади зі спеціальності «Теоретична та прикладна психологія» проходив 13-15 квітня 2016 р. на базі факультету психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Примітно, що факультет проводить цей захід четвертий рік поспіль. Олімпіада проводилася у три тури: теоретичний (тестовий), прикладний та проектний (дослідницький), де учасники змогли повною мірою виявити якість та глибину теоретичних знань і готовність застосовувати їх у психологічній практиці.

У відкритті взяли участь 74 студенти, які представляли 38 вищих навчальних закладів України. Під час відкриття Олімпіади учасників вітали члени оргкомітету на чолі з деканом факультету психології професором Данилюком Іваном Васильовичем та заступником декана факультету психології з наукової роботи та міжнародного співробітництва доцентом Пащенко Світланою Юріївною. Із привітальним словом виступили завідувачі кафедрами соціальної психології та психології розвитку – професор Коваленко Алла Борисівна та професор Власова Олена Іванівна. До привітань приєдналася команда членів журі, зокрема член-кореспондент НАПН України, завідувач кафедри психології Київського національного лінгвістичного університету професор Бондаренко Олександр Федорович та член апеляційної комісії професор кафедри педагогіки Київського національного університету імені Тараса Шевченка Спіцин Євген Сергійович.

Після офіційної частини натхненні учасники приступили до виконання конкурсних завдань І теоретичного та ІІ прикладного турів. Другий день Олімпіади був не менш насиченим, оскільки відбулася найголовніша подія конкурсного змагання, а саме – ІІІ проектний тур, де учасники представили свої наукові досягнення у вигляді захисту наукових робіт. Після вирішального кроку конкурсної боротьби на учасників чекала автобусна екскурсія Києвом – подарунок від факультету психології. Це забезпечило культурно-естетичну насолоду та зняття емоційної напруги від очікування оприлюднення результатів Олімпіади.

Завдяки злагодженій роботі 24 членів журі – провідних психологів України та викладачів психології, які представляли 13 вітчизняних вишів, було визначено переможців цього предметного змагання.

Наш факультет представляв студент 4 курсу спеціальності «Практична психологія», відмінник навчання – Володимир Коваленко. Серед понад 70 учасників Олімпіади Володимирові вдалося вибороти 37 місце у загальному конкурсі. Наш студент отримав високі бали в теоретичному турі, продемонструвавши практичні навички їх використання при виконанні творчого прикладного завдання, та представив цікаву й оригінальну наукову роботу, виконану під керівництвом к.психол.н. Федосєєвої І.В.

Переможці та учасники Олімпіади висловили вдячність Оргкомітету та журі за високий рівень проведення заходу, творчий характер завдань, об’єктивність та прозорість в оцінюванні робіт учасників Олімпіади, а також подякували Студпарламенту факультету психології за організацію спільних студентських заходів та екскурсії Києвом.

Педагогічний факультет висловлює подяку професорсько-викладацькому складові кафедри практичної психології за активну й відповідальну підготовку студента до участи в ІІ етапі Всеукраїнської студентської Олімпіади з психології, а Володимиру Коваленку бажаємо подальших успіхів і високих призових місць!